Elektrostatik Toz Boya Tesisi

Boya hattımızda; 270 metre uzunluğunda kardan sistemli konveyör, 3 m/dk hızla çalışmaktadır. Boyanabilecek ürün ebatları 3000mm (L) x 400 mm (W) x 1600 mm (h) dir. Tesiste yüzey işlemde kullanılan su karbon ve kum filtreleri sonrası ReverseOsmosis Yöntemiyle saflaştırılmaktadır. Durulama işleminde Demineralize filtre ile temizlenen 2 tane banyo bulunmaktadır.

 

Tesis Kontrol Ünitesi Endüstriyel PC kullanılarak devreye almaya ve çıkışlarda otomatik olarak kontrol edilmektedir. Tüm süreçlerde tesisin trend geçmişini takip edilebilmekte ve hatalara karşı tesis kendi önlemlerini alabilmektedir.

 

Nano teknolojik kaplama sistemlerine uygun olarak dizayn edilmiş Püskürtme Yüzey Ön İşlem hattımız, 7 adet banyo ve kurutma tünelinden oluşmaktadır.

 

Tesisin firma dışına bastığı sıvı atığı bulunmamaktadır. Banyo kurulumları esnasında eski banyonun damıtma yöntemiyle içindeki yağ ve su ayrıştırılarak su tekrardan prosese gönderilmektedir. Ayrıştırılan yağ yakma tesislerinde enerjiye dönüştürülmektedir.

 

Toz boya uygulama ekipmanlarının tamamı, sınıfının lider markası olan GEMA’dır. 10 adet hareketli tabanca 2 adet sabit tabanca ve 1 manuel tabanca ile yüksek kapasitelerde boyama işlemi yapılabilmektedir. Boya uygulaması çevre koşullarından izole sıcaklığı ve nem seviyesi rooftop bir klima santrali ile istenilen düzeyde tutulan bir oda içerisinde yapılmaktadır. Boya tabancalarının kullandığı hava Donaldson firması tarafından temin edilen özel bir cihaz ile kurutulmaktadır. Bu uygulama sayesinde, boyanın geçtiği havanın içerisinde nem ve partikül kalması engellenerek boyanan üründe kusursuz bir yüzey elde edilebilmesi sağlanmaktadır.